artykuły

Jak dobrać idealną suknię ślubną?

Dodany: 2011-01-13 09:48:10

Dobranie sukni ślubnej jest przyjemnością samą w sobie jednak nie da się ukryć, iż nie jest rzeczą prostą. Najważniejsze jest tak dobrać suknię, aby podkreślała nasze atuty a ukrywała mankamenty. Zazwyczaj dysponujemy sporą ilością czasu przed tym ważnym dniem. Poszukiwanie sukni ślubnej  wymaga od nas czasu i cierpliwości. Współczesna panna młoda jest wymagająca i zazwyczaj wie czego chce. To bardzo dobrze! Przeglądamy katalogi, czytamy artykuły i przygotowujemy się to decyzji o zakupie wybranej sukni.

 

Należy jednak pamiętać, że suknie ślubne prezentowane w magazynach, katalogach czy w Internecie nie wyglądają tak samo w rzeczywistości. Każda z nas miała lub ma wyobrażenie swej wymarzonej sukni ślubnej, widziała już nie jedną kreację choćby od Versace, Diora czy Macieja Zienia... Warto jednak poświęcić chwilę, przyjrzeć się swojej sylwetce, tak aby później dobrać suknię, w której będziemy się czuły swobodnie i elegancko.

 

Wybór sukni jest decyzją bardzo trudną. Tego dnia chcemy błyszczeć, chcemy byś księżniczkami u boku których idzie książę a całą rzesza gości jest wpatrzona w nas i podziwia nas. Dlatego zanim wybierzemy własną kreację zastanawiamy się, co jest w danej chwili modne, co przyciąga uwagę i czym zachwycają się ludzie i media. Nie ma jednak jednoznacznej odwiedzi na te pytania, tak jak nie ma jednej uniwersalnej sukni ślubnej, w której wszystkie wyglądałybyśmy pięknie. Typ urody i upodobań, nasz styl, temperament i osobowość determinują nasz wygląd. Suknia nie może nas przyćmić, ma nas tyko ozdobić. Nie może być dla nas problemem w imię doktryny chcesz być piękna, musisz cierpieć. Dzień ślubu jest zarazem dniem naszego wesela, tak więc wszelkie poświęcenia nie są wskazane. Nie zapominajmy, ze ślub to jest związek osób i goście przychodzą tam dla nich, a nie na pokaz mody i tego dnia mamy zachwycać my jako całość a nie jedynie nasza suknia.

 

Umiarkowana prostota jest zawsze modna. Nie można mieć jednocześnie wszystkiego co jest modne, co się nam podoba. Nie da się połączyć zbyt wielu rożnych stylów ani zbyt wielu rożnych materiałów. Warto więc skupić się na wybranym elemencie, który ma nas wyróżniać: Piękny kwiat przy sukni, ciekawa koronka, odkryte plecy czy asymetryczny krój sukni.

 

WZROST i FIGURA

 

Wysoka panna młoda może wybrać bufki, drapowania, falbany czy obniżoną linię talii – to sprawi, że wyda się niższa. Natomiast niskiego wzrostu panna młoda musi unikać takich elementów dekoracyjnych, im prostsza suknia tym dla niej lepiej, zwłaszcza jeśli będzie miała podwyższona linie talii.
Szczupła figura pozwala na wybór różnorakiej gamy zdobień. Natomiast jeśli panna młoda nie należy do najszczuplejszych powinna wybrać suknie w linii A z dekoltem w kształcie litery V. Bardzo dobrze koryguje figurę gorset, który możemy polecić zarówno puszystym pannom młodym jak i tym szczupłym.

 

OZDOBY

 

Gładkie materiały pasują dla pań o puszystych kształtach, a wszelkie koronki i dodatkowe aplikacje nie są sprzyjające i poszerzają kształty. Jeśli jednak panna młoda koniecznie chce elementy ozdobne na suknie musi pamiętać by były one wszyte pionowo a nie poziomo.

 

TREN

 

Niska panna młoda będzie wyglądała na wyższą jeśli będzie przy jej sukni tren, natomiast wysokiej pannie młodej zdecydowanie trenu nie polecamy.

 

WELON

 

Puszysta panna młoda powinna mieć w miarę długi welon, najlepiej jeśli będzie sięgał do połowy pleców, do zakończenia suwaka od gorsetu. Powinien on być delikatny. Welony krótkie optycznie poszerzają głowę.
 

« powrót
Wirtualny dom weselny - www.allewesele.eu