aktualności

Podarunki dla gości w dobrym tonie.

Dodany: 2012-07-18 09:51:07


    

 

         To jak będą wyglądać upominki dla gości weselnych, może zależeć od konwencji i tematu przewodniego przyjęcia. Mogą stanowić integralną część dekoracji, zachowując podobną kolorystykę lub materiał, z którego będą wykonane. Wszystko jednak zależy od pomysłu i środków, jakie Para Młoda będzie chciała przeznaczyć na ten cel.

     Jest, w czym wybierać. Na rynku jest coraz więcej gotowych propozycji podarunków dla gości weselnych. Najpopularniejsze to woreczki ze słodkimi migdałami. W woreczku z organzy umieszcza się 5 migdałów, oblanych czekoladą i lukrem w dowolnym kolorze. Każdy z 5 migdałów ma swoje symboliczne znaczenie. Kolejno migdały oznaczają życzenia: szczęścia, pomyślności, zdrowia, długiego życia i miłości. Taki upominek to wydatek rzędu 3-5 , w zależności rodzaju wybranych migdałów. Zaoszczędzić można, przygotowując taki zestaw samodzielnie, kupując osobno woreczki i migdały. Pod uwagę warto jednak wziąć czas, poświęcony na żmudne pakowanie woreczków.

        Powodzeniem cieszą się również inne słodkościczekoladki z podobizną Pary Młodej lub naniesionym dodatkowo tekstem podziękowań, czekoladową czcionką; cukierki w kolorze przewodnim wesela, lizaki, opakowane w folię opatrzoną zdjęciem narzeczonych. Dużo kosztowniejszą pamiątką, ale jakże efektowną, miniaturowe kopie tortu weselnego. Mini torcik opakowany w przeźroczyste pudełko, nie tylko pięknie wygląda, ale też wyśmienicie smakuje, dokładnie, jak jego większa wersja. Troszkę tańszym rozwiązaniem, wykrojone w kształcie tortu herbatniki, lukrem dekorowane jak duży tort weselny.

    Jeśli Para Młoda nie jest zwolennikiem rozdawania kalorycznych pamiątek, na stole z podarunkami dla gości mogą znaleźć się małe słoiczki z miodkami prosto z pasieki, mini konfitury, ciekawie zapakowane ziarenka kawy lub aromatyczna, egzotyczna herbata. Dla zwolenników mocniejszych trunków, możemy pomyśleć o butelce wina, małej buteleczki z miodem pitnym lub specjalnie stworzoną na okazję domową nalewką.
Odchodząc od „jadalnych” podarunków, naprzeciw wychodzą nam zapachowe świeczki, kolorowe mydełka, woreczki z suszonymi, pachnącymi kwiatami lub ziołami, ziarenka do zasadzenia ulubionej rośliny, a wszystko to elegancko i oryginalnie opakowane. Dysponując większym budżetem możemy zdecydować się na obdarowanie naszych gości kryształowymi figurkami czy też ręcznie robionymi czekoladkami.

    Najoryginalniejsze upominki, to te wykonane ręcznie, mające dodatkową wartość sentymentalną dla gości, a Parze Młodej dające gwarancję osiągnięcia planowanego wyglądu i dodatkową satysfakcję, słysząc słowa uznania w chwili wręczania podarunków. Wszystko zależy jednak od stopnia kreatywności i zręczności pary młodej oraz czasu, jakim dysponują na przygotowanie podarunków dla swoich gości.

    Ciekawym rozwiązaniem jest rozróżnienie upominków dla gości weselnych w zależności od płcinawiązując do tematu wesela, możemy obdarować panie wachlarzami, apaszkami, a panów cygarem, lub buteleczkami z alkoholem. W innych przypadkach warto jednak zachować jednakowość upominków, tak, aby żaden z gości nie poczuł się urażony.

Tekst: http://www.slubowo.com/niezbednik-mlodej-pary/112-upominki-dla-gosci-weselnych.html

 

Zdjęcia: internet
 

« powrót
Wirtualny dom weselny - www.allewesele.eu