artykuły

Zimowy ślub

Dodany: 2015-02-20 15:35:48

Ślub zimą ma bajkowy klimat, ale nie jest to rozwiązanie dla każdego. Państwo młodzi muszą lubić zimową aurę. Jeśli tak właśnie jest, to cała reszta nie będzie stanowiła problemu. Ślub zimą może być równie piękny co latem lub wiosną. Należy tylko pamiętać o kilku drobiazgach, które będą miały wpływ na powodzenie uroczystości.

 

Foto: http://pobieramysie.pl

 

Termin i oprawa

Udogodnieniem w tym wypadku może być łatwość wyboru terminu. Ślub w sezonie wiosennym czy letnim jest bardziej popularny, stąd odległe terminy. W przypadku zimowej uroczystości, młodzi mają większe możliwości zarówno przy wyborze sali, fotografa i zespołu. Dla całej branży ślubnej jest to czas pewnego zastoju, dlatego też chętniej negocjują swoje stawki. Ubiór
Zimowa temperatura nie sprzyja lekkim, zwiewnym bolerkom czy pantoflom na obcasie. Panna młoda powinna zaopatrzyć się w futerko lub kożuszek, który będzie gustownym dopełnieniem kreacji. Warto pomyśleć o kozakach, które później zostaną przebrane na delikatniejsze obuwie. W przypadku Pana młodego nie ma problemu. Elegancki płaszcz i szal w zupełności wystarczą i przydadzą się na przyszłość.

Pogoda

Tak w ziemie jak i lecie nikt nie zagwarantuje pięknej pogody, przynajmniej nie w naszym klimacie. Warto więc przemyśleć alternatywny plener we wnętrzach, w razie mrozu lub śnieżycy. Przy sprzyjających warunkach do ślubu można pojechać saniami z zaprzęgiem konnym. Obrazek wyjęty z bajki o Królowej Śniegu niewątpliwie doda uroku uroczystości. W tym wypadku nie można również zapomnieć o odpowiednim transporcie dla gości. Menu
Zimowe menu na pewno będzie się różniło od tego serwowanego latem czy wiosną. Warto zaplanować większą ilość ciepłych i pożywnych przekąsek dla gości. Dzięki temu nikt nie zmarznie ani nie straci sił do zabawy. Oferta sklepów i hurtowni jest już tak szeroka, że nie trzeba rezygnować ze świeżych owoców czy warzyw. Doświadczony szef kuchni z pewnością pomoże w wyborze zimowego menu.

Dekoracje

Zima sama w sobie jest już wyjątkową oprawą. Ślub organizowany w okolicach Bożego Narodzenia obroni się świątecznymi ozdobami, które zawsze dobrze się kojarzą. Choinki, światełka, jemioła mogą zostać dopełnione blaskiem świec. Jeśli w sali jest kominek to on również nada uroczystości wyjątkowego klimatu. Atrakcje
Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można również pomyśleć o dodatkowych atrakcjach dla gości. Pokaz sztucznych ogni, wielkie ognisko czy kulig są sporym wyzwaniem. Zarówno Państwo młodzi jak i sami goście muszą się do tego odpowiednio przygotować. Dla odważnych będzie to na pewno wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie.

Ślub zorganizowany w zimie nie jest standardem i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkim gościom. Odpowiednio przygotowana oprawa i dopracowane szczegóły są gwarancja powodzenia i dobrej zabawy podczas uroczystości o każdej porze roku.

 Foto: http://apassion.pl/

« powrót
Wirtualny dom weselny - www.allewesele.eu