aktualności

Ślub w plenerze? Dlaczego nie!

Dodany: 2015-07-21 13:31:57

1 marca weszły w życie przepisy, które umożliwią młodym wzięcie ślubu w dowolnie wybranym urzędzie stanu cywilnego lub w plenerze. To dobra wiadomość dla tych, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na ślub kościelny. Nie każdemu też odpowiada wnętrze urzędu, co ze względu na okoliczności jest absolutnie zrozumiałe. Dotychczas zawarcie małżeństwa poza urzędem było możliwe jedynie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak pobyt w szpitalu czy więzieniu. Ustawodawca jednak wyszedł naprzeciw oczekiwaniom państwa młodych. Od 1 marca każdy, kto marzy o ślubie w nietypowym miejscu ma taką możliwość. jednak pewne ograniczenia. Wybrane miejsce, zgodnie z ustawą, musi zapewnić „zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników”. O tym, czy powyższy warunek zostanie spełniony, zadecyduje już urzędnik USC. Zorganizowanie ślubu „pod chmurką” jest również związane z dodatkową opłatą. Koszt taki wynosi dodatkowo 1000zł. Nowe przepisy z pewnością sprzyjają kreatywności państwa młodych. Tak naprawdę teraz wszystko jest uzależnione od granic waszej wyobraźni i oczywiście zasobności portfela. Warto jednak pamiętać o tym, że ślub (przynajmniej z założenia) bierze się tylko raz w życiu. Może warto dać się ponieść wyobraźni i zaszaleć

Propozycje ślubu w plenerze:

  • Molo w Sopocie czy w Świnoujściu? Plaża na Helu, a może w Dźwirzynie? To idealne propozycje dla tych z Was, którzy kochają szum morza. Wypowiedzenie sakramentalnego „tak” na plaży to zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie!

Źródło: http://madama.co.uk/wedding-venues

  • Jeśli klimat morki jest Wam bliższy to może warto rozważyć ślub na pełnym morzu? Ślub na jachcie czy żaglowcu jest nie lada wyzwaniem, ale z pewnością zaskoczy wszystkich gości.

 

Źródło: http://www.oncewed.com/real-weddings-blog/swedish-wedding-by-the-sea/

  • A może wolicie Ogród Saski w Warszawie, Park Zamkowy w Pszczynie, albo Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego? Ślub w otoczeniu kwiatów i zieleni to nie lada gratka dla miłośników przyrody.

 

Źródło: http://www.anievansphotography.co.uk/gallery/wedding-photography-dunchurch-park-warwickshire/

  • Jeśli wolicie coś bardziej kameralnego i romantycznego, może spodobać się Wam propozycja zorganizowania ślubnego kobierca w kopalni soli. Wieliczka lub położona nieopodal Bochnia, mogą spełnić te oczekiwania.

Źródło: http://www.weddingsinpoland.co.uk/wedding-venues-wieliczkasaltmines.html

  • Pozostając w wodnych klimatach proponujemy zorganizowanie ślubu pod wodą. Może maska płetwonurka nie jest wymarzonym dodatkiem panny młodej, ale z pewnością deszcz w tym przypadku nie będzie żadną przeszkodą.

 

Źródło: http://www.samuitimes.com/underwater-wedding-trang-feature-many-activities-year/

  • Która panna młoda chciałaby się poczuć jak prawdziwa księżniczka? Ślub na zamku może spełnić to marzenie. Szczęśliwie w Polsce można znaleźć wiele urokliwych zamków. Te najpiękniejsze to oczywiście zamek w Malborku, Zamek Czocha czy Zamek Książ.


Źródło: http://www.chateauchallain.com/

  • Jeśli przyszły pan młody jest piłkarzem, albo zagorzałym kibicem to i dla niego znajdzie się alternatywa dla USC. Od 1 marca zorganizowanie ślubu na stadionie jest możliwe. Pytanie tylko czy panna młoda podjedzie do tego pomysłu z takim samym entuzjazmem.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=F_leZtv-odc

  • Kochacie góry? Każdy weekend spędzacie na górskich wędrówkach? Dlaczego więc nie zorganizować uroczystości na szczycie ulubionego wzniesienia? Widok zapierający dech w piersiach gwarantowany. Problemem może być tylko dotarcie przez urzędnika i wszystkich gości na sam szczyt, ale przecież do odważnych świat należy!

 

Źródło: http://www.paigeeden.com/wedding/paiges-favorites/2005_0806_361

« powrót
Wirtualny dom weselny - www.allewesele.eu